Cilt Bakımı

Cilt bakımı, innofacial, aloe vera...
Cilt zaman içerisinde soğuk, güneşin zararlı etkileri, ilaçlar ve hastalıkların etkisi, hava kirliliği ve ilerleyen yaş ile gün içinde bile yıpranmakta ve yaşlanmaktadır. Bu yıpranmayı yavaşlatabilmek ve önüne geçmek için güneşin zararlı etkilerinden korunma ve düzenli olarak cilt bakımı yaptırıması önerilir.

Cilt bakımı sırasında, cilt toksinlerden arındırılır, dış ölü tabaka temizlenir ve gözenekler açılır, masajla venöz dönüş ve lenfatik dolaşım hızlanır. Cilt tazelik, parlaklık ve canlılık kazanır.

Klinik anka'da yüz bakımı için innofacial cihazı kullanılmaktadır. Yeni nesil yüz bakımı diyebileceğimiz bu yöntemde siyah noktalar sıkmaya ihtiyaç olmadan vakum uygulaması ve sıvı akışı yardımıyla temizleniyor,cilt ölü deri tabakasından temizleniyor ve antibakteriyel etki sağlanıyor. Farklı aşamalarda farklı serumlar kullanılarak yapılan bu bakımda, son aşamada uygulanan antioksidan ve peptid içerikli serumlar cildin nem ve sağlık kazanmasını sağlıyor.

En son olarak cildin ihtiyacına göre maske uygulaması yapılıyor. Kliniğimizde son dönemde İspanya'dan gelen taze, dev aloe vera yaprakları ile maske uygulaması tercihi bulunmaktadır. Bu tamamen doğal, işlem görmemiş yapraklar içerdikleri zengin aminoasit, vitamin, polisakkarit ve organik asitler sayesinde ciltte iyileşme, yoğu nem, sağlayarak yaşlılık izlerinde ve lekelerde düzelmeye yardım ediyor.