SAFİR FUE TEKNİĞİ

safir fue saç ekimi ile ilgili görsel sonucu"

Günümüzde saç ekiminde en sık kullanılan ve doğal sonuçlar sunan FUE yönteminin, ekim aşamasında safir uçlu özel aletler kullanılarak uygulanması ile gerçekleştiriliyor. Bu sayede saç köklerinin ekilebilmesi için daha küçük kanallar açılarak daha sık ekim yapmak, kabuklanmayı minimuma düşürmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak mümkün olmaktadır...

Safir FUE tekniği, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine çok değerli bir maden olan özel safir uçların kullanımını ifade eder. Aslında FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur.

Saç kökleri, lokal anestezi altında mikto-motor araçılığıyla, değişen çaplardaki mikro-uçlar sayesinde kökler halinde tek tek donör bölgeden toplanır ve FUE yönteminde açılacak kanallara ekilir. Operasyondaki başarı, kanalların açılması ile doğrudan ilişkilidir.

safir FUE

Özel safir uçlar sayesinde artık başarılı bir şekilde açılan mikro-kanallara saç kökleri ekilmektedir. 1,0 - 1,5 mm arasında pürüssüz, dayanıklı olan safir uçlar sayesinde açılacak küçük kanalların saç kökü boyutuyla uyumlu olması ve kanal sayısının artması sağlanmıştır.

Safir FUE'nin ve Metal Slit ile yapılan FUE'ye göre avantajları

safir uc ile fue uc farkı

  • Anti-bakteriyel özellikteki pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel özellikleri sayesinde kanal açma işlemi sırasında safir uç kullanılması vibrasyonu(titreme) daha da aza indirger. Böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde olması sağlanır.
  • Safir uç daha sık ekim yapılabilmesi daha ileri seviyede saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını mümkün kılar.
  • Daha sık greft ekimini sağlamasıyla oluşan saç yoğunluğu, daha doğal bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır.
  • Kanal açma işlemi sırasında daha az deri altı sıvısı enjekte edilir. Böylece operasyon sonrası ödem oluşumu minimuma düşeceği için süreç daha kolay geçer.
  • Micro kanallar sayesinde iyileşme süreci de hızlanmaktadır.
  • Deri üzerinde pürüssüz bir birleşme gibi avantajları da mevcuttur.
  • Açılan kanallar saç kökleriyle oldukça uyumlu olduğu için en doğal açıyla ekilir ve köklerin yerinden çıkması ya da açı ayarlarının değişmesi gibi bir ihtimal yoktur.